Włoskie produkty warte wprowadzenia do codziennego żywienia
Włoskie produkty warte wprowadzenia do codziennego żywienia Kuchnia włoska oparta jest na zasadach diety śródziemnomorskiej, która jest uważana za jedną z najzdrowszych diet świata [1]….
Dieta śródziemnomorska, spojrzenie na korzyści zdrowotne
Dieta śródziemnomorska, spojrzenie na korzyści zdrowotne Powstanie definicji diety śródziemnomorskiej W latach 70-tych ubiegłego stulecia dzięki badaniu 7 krajów (Seven Country Studies) autorstwa Ancela Keys’a…
Oliwa z oliwek jej miejsce w naszej diecie
Oliwa z oliwek jej miejsce w naszej diecie Oliwa europejska Olea Europea Oliwa europejska Olea Europea jest uprawiana w klimacie śródziemnomorskim i dzięki niej pozyskujemy…
Choroba zwyrodnieniowa stawów w kontekście dietoterapii
Choroba zwyrodnieniowa stawów w kontekście dietoterapii Choroba Zwyrodnieniowa Stawów: co to jest i jakie są jej objawy i przyczyny? Choroba zwyrodnieniowa stawów jest chorobą degeneracyjną,…
Nowa wersja strony i darmowy jadłospis 5 dniowy
Nowa wersja strony i darmowy jadłospis 5 dniowy Dietetyk nie tylko musi być na bieżąco z nowymi badaniami naukowymi, ale również musi się stale dokształcać…
Friluftsliv-norweski outdoor
Norweski friluftsliv to przebywanie na łonie natury, czerpanie pełnymi garściami ze świeżego powietrza. Nie jest to typowy sport, ponieważ nie polega on na konkurencji, nie kieruje się on żadnymi sztywnymi regułami.
Gastrofizyka. Nowa wiedza o jedzeniu
Autor zabiera czytelnika w świat zmysłów, co w całkowitym stopniu może zmienić sposób jedzenia, sprawiając, że z większą uwagą spożyjemy nasze posiłki.
Wpływ gastrofizyki na kształtowanie zachowań żywieniowych
Gastrofizyka to nauka zajmująca się analizowaniem czynników mających wpływ na mnogość doznań związanych z jedzeniem posiłków i piciem napojów, zajmuje się również analizą zachowań człowieka związanych z konsumpcją.
Pokochaj dynię na jesień
Dynia doskonale może wzbogacić jesienne potrawy, jest niskokaloryczna, ma wysoką wartość odżywcza, można ją wykorzystać w różnych potrawach.
Aktywność fizyczna w utrzymaniu zdrowia część 3
W trzeciej i ostatniej części artykułu na temat aktywności fizycznej mowa będzie o jej znaczeniu w utrzymaniu prawidłowo funkcjonującej mikrobioty jelitowej. Wyjaśnione zostanie pojęcie sarkopenii i prehabilitacji.
Aktywność fizyczna i jej znaczenie w utrzymaniu zdrowia część 2
Posiadanie krokomierza w postaci opaski na rękę może motywować do działania i stopniowego zwiększania swojej codziennej aktywności, już sam monitoring liczby kroków może wskazać jaką aktywność fizyczną mamy na co dzień.
Aktywność fizyczna i jej znaczenie w utrzymaniu zdrowia część 1
Bycie aktywnym fizycznie to nieodłączna część zdrowego stylu życia, a sama aktywność fizyczna jest częścią promocji zdrowia zarówno osób zdrowych, jak i osób chorujących na różne jednostki chorobowe .
Fakty i mity genetyki nowotworów
Zapewne nigdy nie będzie cudownego i jednego leku na raka, najważniejsze co możemy zrobić, aby cieszyć się długim i zdrowym życiem to dbać o styl życia i brać udział w badaniach profilaktycznych.
Atomowe nawyki
To właśnie te drobne nawyki, powtarzane codziennie, przez dzień, miesiąc, rok i lata decydują o naszym życiu i w dużej mirze o stanie naszego zdrowia.
Równo Waga jak ogarnąć dietę i odzyskać spokój
Najwyższa pora, aby zakończyła się kultura diet i ekstremalnie szczupłych sylwetek, za zaczęła pora szacunku do ciała i jego ograniczeń.
Dieta w endometriozie
Ta książka to argument na to, że pomoc dietetyka może w doskonały sposób uzupełnić leczenie tej jednostki chorobowej, a sama poprawa nawyków żywieniowych i stylu życia może zmniejszyć towarzyszące chorobie dolegliwości bólowe.
Słowo wstępu, czyli co czytam w chwili wolnej
Wiele książek jest dla mnie ważnych i lubię je mieć w swojej biblioteczce i zaglądać czasem do nich.
Darmowe materiały edukacyjne 7 dni z talerzem zdrowia i przywitanie
Najlepsza dieta to taka, którą potrafimy utrzymywać długoterminowo. Pobierz darmowy e-book 7 dni z Talerzem Zdrowego Żywienia
Tempo jedzenia a ryzyko wysterowania otyłości
Jedz uważnie, to pierwszy krok to poprawy relacji z jedzeniem oraz odkrycie nowych smaków, lub uwrażliwienia się na smaki na nowo.
Od czego zacząć zmiany w swoich nawykach żywieniowych?
Każda nawet najmniejsza zmiana zachowań żywieniowych na pewno będzie się opłacać w dłuższej perspektywie.
Orzechy w diecie
Orzechy powinny być spożywane jako element zrównoważonej diety. Rekomendacje światowe zalecają spożywanie ok. 30 g orzechów na dobę.