Równo Waga jak ogarnąć dietę i odzyskać spokój-Agata Głyda

To książka wydana w 2021 roku przez wydawnictwo Publicat. Autorem książki jest Agata Głyda.

Psychodietetyka to dziecina nauki, która łączy w sobie aspekty związane z dietetyką i psychologią w tym psychologią odżywiania. Opisywana książka jest wspaniałym przykładem psychodietetyki.

Książka Równo Waga jak ogarnąć dietę i odzyskać spokój w doskonały sposób prezentuje, jak bardzo każdego z nas dosięga kultura diet oraz jak to wpływa na nasze relacje z jedzeniem, ale również z naszym ciałem.

Książka to nie tylko podręcznik, ale świetny zeszyt ćwiczeń, który uczy czytelnika patrzenia inaczej na aspekty związane z dietą i odchudzaniem.

Dla mnie jest to na tyle ważna publikacja, że polecam ją jako lekturę dodatkową swoim pacjentom, aby poza gabinetem pracowali z książką w ramach pracy własnej.

Książka zawiera również piękne ilustracje oraz przemyślane zadania, które krok po kroku uświadamiają, jak głęboko możemy mieć zakorzenione błędne przekonania na temat odchudzania.

 

Równo Waga Agata Głyda, Publicat

Jedna z najbardziej uderzających cech tej książki jest uświadamianie czytelnikowi problemu związanego z byciem w błędnym kole odchudzania.

W drugiej części książki autorka przeprowadza czytelnika poprzez rozdziały mające na celu ukształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz poprawy relacji z jedzeniem.

Książka uczy także szacunku do ciała, „odmechanicznia” działanie ciał i pozwala na dostrzeganie zalet, a nie tylko wad w naszym wyglądzie.

Pamiętajmy, że ciało mamy jedno, innego mieć nie będziemy, katowanie się restrykcyjnymi dietami, czy ćwiczeniami to nie jest dobre rozwiązanie.

Najwyższa pora, aby zakończyła się kultura diet i ekstremalnie szczupłych sylwetek,  a zaczęła pora szacunku do ciała i jego ograniczeń.

Zachęcam do przeczytania, jest to niezwykła przygoda.